تبلیغات
علاوه بر زندگی - مطالب تیر 1389
چهارشنبه 16 تیر 1389  09:47 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: سجاد
نوع مطلب: تفکر و اندیشه ،

هرکسی توی این دنیا کسانی رو دوست داره و برای کسانی احترام قائله, از کسانی حرف شنوی داره و از کسانی هم متنفره!

کسانی توی این دنیا هستند که ما اونها رو الگو قار میدیم. کسانی هستند که اونها رو بزرگ و صاحب خودمون قرار میدیم. و کسانی هم هستند که عاشقشون هستیم. اینها افرادی هستند که زندگی مارو خواهند ساخت و به ما خواهند آموخت که چگونه فکر کنیم و چگونه زندگی کنیم.

سرور و بزرگ و آقای خودم رو”حضرت علی (ع)” می دونم, و راه زندگی بهتر رو در کتاب “نهج البلاغه” و استاد خودم رو در این زندگی, این زمانه ی تو در توی انسانی “آقای آنتونی رابینز” می دونم, و هنر زندگی رو در کتاب “قدرت شگرف درون” ایشان.

در پشت جلد کتاب ایشون جمله ای از “آلبرت اینشتین” هست که خیلی دوستش دارم:

“مهمترین نکته بازماندن از طرح پرسش است. کنج کاوی و شوق دانستن عامل حیات و زیستن است. انسان وقتی در خصوص اسرار زندگی ابدی به تفکر می پردازد از ساختاز شگفت انگیز واقعیت می هراسد. انسان باید سعی کند که هر روز تنها بخشی از این راز را دریابد. هرگز این کنج کاوی مقدس را از دست ندهد”

و در اولین صفحه ی کتاب:

” در اعماق وجود انسان نیروهایی نهفته است, نیروهایی که او را به شگفتی وا می دارد و نیروهایی که هیچ گاه تصور نمی کند که مالک آنهاست, نیرهایی که اگر برخیزند و وارد عمل شوند, انقلابی عظیم در زندگی پدید می آورند.” “اوریسون سویت ماردن”

   


نظرات()  
جمعه 11 تیر 1389  09:45 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: سجاد
نوع مطلب: تفکر و اندیشه ،

فوتبال ورزش خوبیه و من دوستش دارم, ولی نه به اندازه ی خیلی ها!

به نظر شما چرا فوتبال به این حد از محبوبیت و گسترش در دنیا رسیده؟ و میشه اون رو توی هر کوچه ای از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب این کره ی آبی رنگ دید؟

فوتال فقط یه ورزش ساده نیست, فوتبال فرهنگ و اجتماع رو در خودش داره, اقتصاد رو در خودش داره. خیلی راحت می تونید تمام شاخص های بشری ما موجودات دوپا رو در فوتبال دید. از این حرف ها همیشه به این نتیجه میرسم که حتما بین موفقیت فوتبال یک کشور و پس ضمینه های انسانی و بشری اون کشور ارتباط کاملا نزدیکی وجود داره!

اگه مثلا از نظر اقتصادی به کشورهای مطرح در فوتبال دنیا نگاه کنیم, خواهیم دید که از بهترین اقتصاد های دنیا هستند, و یا اینکه اگر در این سال ها به دلایلی مثل مستعمره بودن و . . .  عقب بودند, الان به سرعت در حال پیشرفت هستند!

به نظر شما این اقتصاده بزرگ  باعث پیشرفت این کشورها در فوتبال شده؟ نه این فکر کاملا اشتباهیه

همون چیزی که باعث شده این کشورها در سایر زمینه های بشری مثل اقتصاد و علم پیشرفت کنند, همون چیزم باعث شده که در فوتبال مطرح و بزرگ باشند!!

این همون دلیلیه که فوتبال ما پیشرفت نکرده و پس رفت کرده, این همون دلیلیه که ما الان پاینیم و اونها بالا. این همون دلیلیه که ما کوچیکیم و اونها بزرگ.

فوتبال ما درست نخواهد شد تا زمانی که خودمون رو درست کنیم, فوتبال ورزش علم, برنامه ریزی, عدالت و تلاشه. و ما اینهارو در زندگیمون نداریم. پس فوتباله خوبی نخواهیم داشت.

   


نظرات()  

علاوه بر زندگی